دسته‌بندی نشده

وین، شهر رویاها (سری برنامه شهرگردی اپیزود ششم)

کوچ رادیو آبان ۱۸, ۱۴۰۰ 139 4


پس زمینه
share close

برنامه سازان

کارگردان: فرشاد شهری، سردبیر: سهیل نور، نویسنده: شهریار جوهری، گوینده: شهریار جوهری

طرفداران زندگی در اتریش وین را به عنوان اولین گزینه همواره در نظر می‌گیرند. وین هفتمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا بوده و بعد از برلین دومین شهر آلمانی‌زبان دنیا از نظر جمعیت است. این شهر مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اتریش است و امروزه مقرّ بسیاری از نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل و اوپک محسوب می‌شود. وین ملغمه‌ای از دنیای کهن و معماری مدرن و مناظر چشم‌نواز و کافه‌های دنج و افسون یک شهر تاریخی با فرهنگی غنیست که هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند و بیش از آنچه تصورش را بکنیم موزه و گالری و آثار تاریخی دارد. سرزمینی که روزگاری محل زندگی بزرگانی چون اشتراوس، موتزارت، هایدن و بتهوون بوده و امروزه سرشناس‌ترین آکادمی‌های موسیقی و نمایش را دربر گرفته است.

وین، شهر رویاها (سری برنامه شهرگردی اپیزود ششم)

وین فرهنگ کافه‌نشینی پررونقی دارد و مردمش به اهل دل بودن و سرزندگی مشهورند. هرچند ممکن است در وهلۀ اول و در ظاهر این‌چنین به نظر نرسد، اما اهالی وین در باطن خون‌گرم و اهل معاشرت هستند. در وین در هر زمانی از سال اتفاقی در جریان است، از رویدادها و فستیوال‌‌های فرهنگی و هنری گرفته تا انواع و اقسام کنسرت‌های کوچک و بزرگ خیابانی و مانند آن، شهر همیشه در غلیان است و زندگی در آن فرسنگ‌ها با یک زندگی شهری کسالت‌آور فاصله دارد.

گالری

تگ گذاری شده با, , , , , , , .

Rate it
مطلب قبلی
لیسبون، 1930 ثانیه (سری برنامه شهرگردی اپیزود پنجم)
شهرگردی
close
  • 421

درباره شهرها

لیسبون، ۱۹۳۰ ثانیه (سری برنامه شهرگردی اپیزود پنجم)

کوچ رادیو دی ۷, ۱۳۹۹

برنامه سازان نویسنده: شهریار جوهری، کارگردان: فرشاد شهری، گوینده: شهریار جوهری پایتخت پررونق پرتغال، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان هم هست و به خاطر موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه‌ای که دارد، […]

نمایش بیشتر trending_flat

نظرات ارسال شده (4)
  1. کسرا در آبان ۳۰, ۱۴۰۰

    انگار که واقعا وین بودم و داشتم حس و حال غروباش رو از نزدیک لمس میکردم عالی بود.

نظر خود را اینجا وارد کنید...

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود لطفا وارد نمایید.